Heihopsti!

Täna on väga eriline päev. Nimelt algas täna teine poolaasta ning see päev sattus ka esmaspäevale. Nii, et kõik, kes on oodanud uut esmaspäeva, et enda lubadustega alustada, siis täna on selleks parim võimalus. 

Seoses sellega, et pool aastat on juba läbi, on sobilik teha ka väikene kokkuvõte aasta alguses püstitatud eesmärkidest. Räägingi, millised eesmärgid ma endale püstitasin ning millised on juba ka täidetud ja mis on hoopis muutunud ehk maha tõmmatud ning enam täitmisele ei kuulu.

Mina olen enda eesmärgid jaganud 10 kategooriasse. Need ei ole kivist, sest kui minu elus peaks midagi muutuma, siis ma saan ka enda kategooriad lihtsasti algavaks aastaks ümber nimetada. Aga need kategooriad on…

/Lisan enne ka väikese seletuse värvide kohta:
Tehtud
Lisatud hiljem juurde
Eesmärk muutunud, enam ei täideta/

RAHA

See teema vist jääb alatiseks ning selle nime muuta ei ole võimalik. Antud punkti alla olen pannud kirja enda eesmärgid seoses säästmisega ja sissetulekuga.

Ma summasid ei tahaks avaldada, aga ütleme nii, et säästmisega on mul esimesel 6 kuul väga halvasti läinud. Või no tegelikult läks hästi, aga siis tulid mõned ootamatud suured kulutused ning siis sinna minu säästufond läkski. Päris nulli ma muidugi ei läinud, aga aasta alguses püstitatud eesmärgini on veel pikk tee minna.

Püsiva sissetuleku olen ma leidnud ja olen saanud ka palgakõrgendust /jah isegi praktika ajal võib palgakõrgendusi saada/ ning seoses sellega on varsti minu eesmärk täidetud. Arvatavasti kui mul praktikandileping läbi saab ning ma sügisest jätkan on mul palk täpselt see, mida ma 6 kuud tagasi soovisin.

TÖÖ

Töö on ka punkt, mida saavad kasutada kõik. Alguses mõtlesin, et jätaks kooli nagu varem, aga kuna mul on koolis ainult üks aasta jäänud ning mul on kõik asjad tehtud ja isegi rohkem kui vaja, siis otsustasin selle aasta pühendada enda tulevikule ehk tööle.

 • Leida erialanetöö
 • Saada aru, millega ma tegelikult tegeleda tahan
 • Tegeleda iseseisvalt programmide õppimisega

Alustan teisest punktist. Selle punkti panin ma kirja sellepärast, et eelmine aasta ei olnud ma enam päris kindel, kas ehitus ja kõik see on ikka minu jaoks. Teisalt ma siiski tundsin, et ma tahan selles valdkonnas olla, aga ei teadnud täpselt millisel positsioonil. Nüüd kui ma olen kuuaega praktikal olnud, tean, et plats on ikka täiega minu teema. 

Eelmisel suvel tegin ma joonestamist ja kontoritööd, mis mulle ka meeldis, aga elu siin platsil on midagi muud. Kuna ma ei olnudki kindel, milline on minu tulevik, siis enda tagala kindlustamiseks panin ma kirja ka selle kolmanda punkti. Ma olen praeguseks 6 aastat õppinud erinevaid programma ja ikka avastan ma enda jaoks midagi uut.

Ma olen tegelenud sellega ning kõvasti edasi arenenud, aga siiski pole tegelenud sellega nii palju kui võiks. Erialasetöö loen ma täidetuks siis kui mul on praktika läbitud ja uus leping käes.

TERVIS

Tervise juures on ma silmas pidanud pigem füüsilist tervist, aga kui soovi võib siia lisada ka vaimse poole.

 • Puugivaktsiin
 • Kaotada xxx kg
 • Õppida uuesti jooksma
 • Vabanenda magusasõltuvusest
 • Läbida triaatlon

Nii kurb kui see ka ei ole, siis puugivaktsiin on ainuke asi, mis mul tehtud. Kaalu soovin ma langetada sellepärast, et tunda end paremini ning kanda neid kümneid kleite, mis mulle aastaga väikseks on jäänud. Sellega on mul läinud nii ja naa. On nädalaid, kus läheb hästi ja nädalaid, kus ma isegi ei mõtle, et mul kapis kleite, mis ootavad kandmist.

Triaatlon on tehtud punaseks just see tõttu, et jooksma õppimisega ei ole mul läinud just kõige paremini. Trenne olen küll ilusti teinud, aga enamjaolt siiski jõusaalis olnud. Kuna ma see aasta võistlema ei jõua, siis kirjutan selle ka järgmine aasta kindlasti üles. Nii kaua kirjutan kui seal ära käin.

ISIKLIK ARENG

Siia alla panin ma kirja erinevad kursused ja muud tegevused/oskused, mida tahaksin teha või selgeks saada või mis avardaksin minu silmaringi ja maailmapilti.

 • Sukeldumislitsents
 • Lugeda 40 raamatut
 • Õppida suhtlema
 • Joonestamine
 • Vabatahtlikkus

Sukeldumise kohta saab lugeda siit ja siit. Raamatute lugemisega läks mul lausa suurepäraselt seni kuni käisin koolis. Kuna õhtuti linnas ei olnud suurt midagi teha, siis olid raamatud minu suurimad sõbrad. Nüüd kui olen vanemate juures ja käin tööl, siis on mu lugemine täiega alla käinud. Tegelikult ma ei teagi, kas süüdi on see, et mu elukorraldus muutus või sattusin raamatu otsa, mis kohe üldse peale ei läinud. Aga esimese 6 kuuga lugesin ära 16 raamatut ehk veel on lootust 40 ilusti kokku saada.

ISELOOM

Ehk suhtumine

 • Olla avatum
 • Mitte võtta asju eneseltmõistetavalt
 • Astu mugavustsoonist välja
 • Ära lükka ebameeldivaid asju edasi

Eelmise aasta lõpus mul tekkiski see olukord, kus kõik oli justkui korras. Asjad sujusid ja said kuidagi tehtud, aga ise ma ei olnud selle kõigega üldse rahul. Minu sees valitses tühjus ning selleks, et sellest tühjusest vabaneda paningi ma iseloomu alla kirja sellised punktid. Ja see on ka ainus kategooria, kus mul on kõigi punktidega läinud lausa suurepäraselt.

SEIKLUSED

Siia teema alla saab panna kõik reisisihtkohad ja ka palju muud põnevat

 • Külastada üht Eesti saart
 • Matkama
 • Sukeldumislitsents

Jah, mul on osad eesmärgid mitme teema all, sest need lihtsalt sobisid nii ning mida rohkem oled asju kirja pannud, seda suurem on tõenäosus, et Sa need ka ära teed.

Matkamise ja saarega on selline lugu, et ma kavatsen teha 2in1. Hetkel on mul väikene plaan peas küpsemas, aga täpsemalt räägin siis kui asi on kindel.

MATERIAALSUS

Kõik materiaalsed hüved, mida soovid.

Minul on siin punktiall uus riidekapp ja jalgratas, aga sellest viimasest olen ma loobunud. Eks see jalgratas tuligi mul see tõttu, et triaatlonile minnes oleks vaja midagi korralikumat ning kuda see suvi jääb mul see ettevõtmine ära, siis võib ka ratta ostu edasi lükata. 

Ja nagu ennegi oli arusaada, siis ma ei ole vanu riideid ära andnud vaid hoian kapis ning sellepärast on mul vaja ka suuremat kappi, mis mahutaks nii aasta taguseid riideid kui ka uusi.

PERE-SÕBRAD

Ehk suhted lähetastega

 • Käia rohkem väljas
 • Emaga vähemalt kaks väljasõitu

Käia rohkem väljas ei tähenda, et ma hakkaks nüüd pidudel käima vaid vastupidi. Kuna ma eriline peoloom ei ole ja nädalavahetuseti välja ei satu, siis paningi selle punkti sellepärast, et ma ikkagi läheks vahepeal välja ja laseks end vabaks.

ROMANTILISED SUHTED

Ütlen kohe välja, et hetkel mul suhet ei ole, siis olen sõnastanud selle nii. Kui kunagi on pere, siis kindlasti pealkiri muutub, sest minu jaoks on minu pere mees+lapsed midagi muud kui minu sünnipere ja sugulased.

Mingit konkreetset eesmärki mul siin ei ole vaid lihtsalt, et olla avatum, sest kunagi ei tea, millal see õige Sinuga rääkima tuleb.

MÕTTEMAAILM

Ehk mingil määral nagu vaimnetervis. Siia panin kirja, et ma iganädalaselt võtaksin endale aega ehk minuaeg. Sel ajal keskendud 100% ainult nendele tegevustele, millega ma päriselt tegeleda tahan. Hetkel olengi käinud looduses jalutamas, vaadanud enda lemmikseriaale või hoopiski läinud shoppama.

Lisaks panin ka kirja, et minna vabatahtlikuks. Hetkel ongi asi nii kaugel, et 12.07-14.07 võib mind kohata Tartu Triatlonil vabatahtlikkuna. Jah, kuna võistlema ma ei lähe, siis sellest melust tahan ma ikkagi osa saada.

Millised olid teie lubadused? Kuidas on läinud nende täitmisega või mittetäitmisega?

“Ma ei ole eksinud, ma tean, kus ma olen. Aga see, kus ma olen, võib tähendada, et ma olen eksinud.”
– Karupoeg Puhh

Uute seiklusteni!